نقش مشاور در بهبود محیط اموزش و مطالعه فرد

آوریل 23, 2024

در سال دوازدهم هر چه داوطلب از محیط خانواده فاصله داشته باشد شرایط تحصیلش بهتر خواهد شد، این فاصله بدین معناست که داوطلب در پانسیون های مطالعاتی مناسب حضور داشته باشد و یا مدرسه بتواند فضاهای مطالعاتی خوب از قبیل اردوهای مطالعاتی را فراهم کند.

هر چه در محیط خانواده کمتر حضور داشته باشد، تنش های خانوادگی بر روی او نیز کمتر خواهد بود.

این تنش ها یا مشکلات در خانواده برقرار است یا در مواردی  داوطلب در شرایط نرمال خانواده زندگی می‌کند اما چون در سنین جوانی و نوجوانی است، به طبع اختلافاتی از لحاظ فکری و روحی با خانواده از جمله والدین دارد و در این میان زمانی که خانواده از او درباره نوع مطالعه، میزان مطالعه، شرایط درسی و… پرسشگری می‌کنند برای داوطلب بسیار آزاردهنده است.

به طور کلی این صحبت ها و رفتارها غلط نیست، خانواده با توجه به اطلاعات خود با فرزنداشان ارتباط میگیرند و در اکثر مواقع موجب آزردگی خاطر او می‌شوند پس پیشنهاد می‌شود دانش آموز در محیطی به جز خانه به مطالعه بپردازد.

یکی از وظایف مشاور متقاعد سازی دانش آموز و خانواده وی برای مطالعه در فضایی به جز خانه مانند پانسیون های مطالعاتی است، یا اگر شرایط حضور در پانسیون ها را ندارد،  مشاور کمک می کند تا پدر و مادر در موضوع مطالعاتی فرزندشان ورود نکنند و فاصله ی ارتباطی آنها را در این مورد زیاد کند و در واقع مشاور  باید پل تحصیلی بین خانواده و دانش‌آموز باشد تا از تنش‌های خواسته و ناخواسته جلوگیری کند.

مرکز مشاوره رسپینا در حوزه های تحصیلی، خانواده، ازدواج، طلاق، فرزندپروری، پرورش کودکان، شغلی، انتخاب رشته، کارآفرینی در استان گلستان ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، رامیان ،علی آباد ، دلند، خان ببین  خدمات مشاوره ارائه می دهد. مشاوره تخصص ماست.

توسط
admin
admin

مقالات مرتبط

موفقیت در امتحانات

روش مطالعه

موفقیت در امتحانات

♦ برای موفقیت درامتحانات مدیریت زمان ضروری است با مدیریت زمان برای امتحانات می‌توانید بهترین نتیجه را کسب کنید. برای موفقیت در امتحانات باید […]

بدون دیدگاه می 29, 2024
برنامه ریزی برای امتحانات

مشاوره تحصیلی و موفقیت

برنامه ریزی برای امتحانات

برنامه ریزی: روشی است به صورت گام به گام که برای انجام هر چه بهتر و به موقع فعالیت ها […]

بدون دیدگاه می 29, 2024
بهترین روش آمادگی برای امتحانات چیست؟

مشاوره تحصیلی و موفقیت

بهترین روش آمادگی برای امتحانات چیست؟

سطح خودتان را مشخص کنید شما خودتان بخوبی می‌دانید کجای درس‌هایتان قرار دارید و از اکنون نمره احتمالی‌تان را می‌توانید […]

بدون دیدگاه می 29, 2024
چگونه سر امتحان استرس نداشته باشیم؟

روش مطالعه

چگونه سر امتحان استرس نداشته باشیم؟

مرکز مشاوره رسپینا در حوزه های تحصیلی، خانواده، ازدواج، طلاق، فرزندپروری، پرورش کودکان، شغلی، انتخاب رشته، کارآفرینی در استان گلستان […]

بدون دیدگاه می 28, 2024
چگونه استرس امتحان را کاهش دهیم؟

معرفی رشته تحصیلی و شغلی

چگونه استرس امتحان را کاهش دهیم؟

یکی از راه ­های کاهش استرس امتحان، این است که ابتدا مکانی آرام برای مطالعه پیدا کنید. طوری که فضای مطالعه […]

بدون دیدگاه می 28, 2024
دیدگاه‌ها

اولین نفری باشید که درباره این دوره نظر میدهید!

خوشحال میشیم نظر خودتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *