چگونه روانشناسی را ۱۰۰ بزنیم ؟

1- چگونه روانشناسی را 100 بزنیم ؟ یک مطالعه اجمالی از کل مطالب کتاب داشته باشید.

در ابتدا برای شروع یک مطالعه خوب، بهتر است یک مطالعه اجمالی و کلی از مطالب کتاب داشته باشید تا متوجه شوید در چه زمینه ای می خواهید مطالب را به خاطر بسپارید.

این کار به این خاطر است که بیشتر مطالب درس روانشناسی حفظی بوده و باید همه آنها را بخوبی در حافظه ضبط کنید. اگر قبل از مطالعه تان یک دید کلی از مطالب داشته باشید راحت تر می توانید عبارت ها را حفظ کنید

2- هر فصل را با صبر و تمرکز زیاد مطالعه کنید.

بعد از یک مطالعه اجمالی روی مطالب، وقتش شده که با صبر و تمرکز زیاد سطر به سطر هر فصل را بخوانید. از هیچ نکته ای در کتاب غافل نشوید. تمام متن های کتاب را با جزئیات کامل بخوانید.

3- چگونه روانشناسی را 100 بزنیم ؟ خلاصه نویسی را فراموش نکنید.

در درسی مثل روانشناسی که یک درس حفظی است باید در حین مطالعه نکات مهم را یادداشت کنید. این عمل در زمان مرور و جمع بندی روش کاملا موثری است. هم از اتلاف وقت در زمان جمع بندی، جلوگیری می کند و هم دیگر لازم نیست خود کتاب را دوباره بخوانید.

4- تست زدن را شروع کنید.

در ابتدا بهتر است بعد از مطالعه هر فصل کتاب، از تست های طبقه بندی شده هر فصل استفاده کنید. بعد از یک دور، مرور کامل کتاب و کار کردن تست های همه فصل ها، به سراغ تست های جامع در روانشناسی بروید و در نهایت سوالات کنکورهای سال های گذشته را کار کنید.

5- از سوالات کنکور های سال های گذشته غافل نشوید.

حتما در دوران جمع بندی برای کنکور، مهم ترین منبع تان دفتر خلاصه نویسی به همراه سوالات دوره های مختلف کنکور باشد. در این دوران طلایی از طریق حل سوالات دوره های مختلف متوجه ضعف و اشکالات خود در درس روانشناسی می شوید و با رفع آنها خود را برای کنکور آماده می کنید.

6- برای درس روانشناسی مرور پیوسته داشته باشید.

به دلیل اینکه درس روانشناسی در کنکور انسانی اهمیت دارد و هم درس فرار و حفظی کردنی است بهتر است برای بخاطر سپردن، مرور پیوسته ای داشته باشید.

سر فصل ها
  • بخش جدید 0 درس

    این بخش هیچ درسی ندارد.