نحوه مطالعه ریاضی کنکور ۱۴۰۱؟ گنبد

می 15, 2021

ریاضی یکی از دروسی می باشد که دانش آموزان بسیاری را دچار اضطراب می کند و زمانی که شما دانش آموزان اعتماد بنفس داشته باشید و از روش مطالعه خود اطمینان داشته باشید باعث کاهش این اضطراب در شما می شود.

حجم بسیار زیاد و تنوع در درس ریاضی، عواملی هستند که باید داوطلبان با برنامه های ویژه و اصولی پیش بروند تا بتوانند خود را در کنکور سراسری برای این درس به طور کامل آماده کنند تا به بهترین نتیجه برسند.

 

بهترین آموزشگاه کنکور گنبد کاووس ،؟ آموزشگاه کنکور و تحصیلی سوپررسپینا در استان گلستان فعال می باشد.

مطالعه درس ریاضی بر اساس سه مبنای یادگیری، تمرین و مرور انجام می پذیرد:

یادگیری

اولین و مهم ترین مرحله از مطالعه، یادگیری می باشد. زیرا تا درست و مفهومی یادنگیرید نمی توانید سوالات ریاضی را به درستی پاسخ دهید پس باید از تمام ابزار های موجود برای یادگیری استفاده کنید.

ابزار های یادگیری درس ریاضی عبارت اند از کتاب درسی، منابع کمک آموزشی، جزوه ها و یادداشت برداری های خودتان و …

برای مطالعه این درس ابتدا باید کتاب درسی را به طور کامل مطالعه کنید و بعد از مطالعه کتاب درسی باید به سراغ جزوه خود رفته و نکات را در آن به طور کامل یادداشت کنید.

تعدادی از تست های کنکور سراسری، عینا از مثال ها و تمرین ها و نکات متن کتاب درسی مطرح می شود. به این نکته توجه داشته باشید برای حل سوالات درس ریاضی تنها یادگرفتن فرمول ها کافی نمی باشد بلکه علاوه بر یادگیری و فهمیدن، باید آن ها را به خاطر بسپارید زیرا در جلسه آزمون سراسری نه کتاب دارید و نه جزوه.

پس اول به دقت و مفهومی یاد بگیرید و سپس فرمول‏ها و نكات و رابطه‏ها و… را حفظ كنید. در ادامه‏ مرحله‌ یادگیری لازم است تعدادی تست به طور آموزشی از مبحثی كه مطالعه كردید، حل كنید. در حل تست به طور آموزشی، زمان تست زدن مهم نیست، بلكه یادگیری تمام نكات تست و به‌كارگیری مطالب مطالعه‌ شده در حل تست، مهم است. هنگام حل تست آموزشی می‏توانید از جزوه یا كتاب درسی یا حتی پاسخ تشریحی تست کمک بگیرید. تعداد تست های آموزشی باید به اندازه‏ای باشد كه تمام مطالب درسی در آن مبحث را پوشش دهد.

پس از حل تست‏های آموزشی، نوبت خلاصه‏ نویسی است. مباحثی را كه مطالعه و چند تست آموزشی از آن حل كردید خلاصه‏ نویسی كنید. سعی كنید در خلاصه‏ نویسی، تمام مطالب و نكات مهم را یادداشت کنید. با پایان خلاصه‏ نویسی مبحث مطالعه‌ شده‏ مرحله‏ اول مطالعه كه یادگیری است، به پایان می‏رسد.

تمرین

 

بهترین آموزشگاه کنکور گنبد کاووس ،؟ آموزشگاه کنکور و تحصیلی سوپررسپینا در استان گلستان فعال می باشد.

زمانی که درس را به خوبی یاد گرفته اید و خلاصه نویسی کردید باید برای تثبیت مطالب و نکات و همچنین بالا رفتن سرعت تست زنی، تعدادی تست را تمرینی بزنید. تست هایی را که حل نکردید و یا غلط پاسخ دادید حتما باید آن ها را بررسی کنید زیرا شما در این تست ها ضعف دارید و باید آن ها را برطرف کنید.

به دلیل اینکه حجم مطالب درسی زیاد است نباید تعداد تست های تمرینی به حدی زیاد باشد که از مباحث دیگر عقب بیفتید. باید تست ها را به دقت مطالعه کنید. اگر مبحثی را به طور کامل نخوانده اید نباید از آن مبحث تست تمرینی حل کنید. مثلا زمانی که تمام مباحث تابع را به طور کامل مطالعه نکرده اید نباید از آن مبحث تست بزنید و برای تسلط کامل بر هر مبحث درسی در کنکور سراسری توصیه می شود حداقل ۵۵ تست از آن مبحث بزنید.

مرور

چون حجم مطالب در این درس بسیار زیاد است ممکن است مطالبی را که قبلا مطالعه کرده اید فراموش کنید. در این صورت باید مرور مطالب را در برنامه درسی خود بگنجانید. در این مرحله نیز می توانید از خلاصه نویسی های خود نیز استفاده کنید. پس از خواندن آن ها و یادآوری نکات باید به سراغ تست هایی بروید که نتوانستید آن ها را پاسخ دهید و یا به علط پاسخ داده اید.

هر مقدار که بتوانید مرور مطالب را بیشتر کنید با حضور ذهن بیشتری برای پاسخگویی به سوالات آماده می شوید.

مشاوره و برنامه ریزی یادگیر آسان

برای موفقیت در هر درسی باید طبق برنامه ریزی و اصولی پیش بروید. اصولی پیش رفتن شما دانش آموزان نیازمند داشتن یک مشاور حرفه ایی در کنار شما می باشد که مسیر رسیدن به هدف را به شما نشان دهد.

موسسه سوپررسپینا گامی نو در ارایه خدمات آموزشی و مشاوره ای در زمینه تحصیلی، کنکور و برگزاری دوره های آموزشی، با همکاری اساتید و مشاوران نخبه، از تهران در استان گلستان فعال می باشد.

بهترین اساتید کنکور گنبد کاووس، ؟ آموزشگاه کنکور سوپررسپینا و موسسه مشاوره تحصیلی رسپینا و مرکز  در خدمت دانش آموزان استان گلستان است.

توسط
admin
admin

مقالات مرتبط

اختلالات یادگیری گنبد

کنکور سراسری

اختلالات یادگیری گنبد

آیا کودک شما در مدرسه مشکل دارد، از خواندن با صدای بلند ، نوشتن مقاله یا سر و کله زدن […]

بدون دیدگاه جولای 25, 2022
مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، مشاور تحصیلی خوب گنبد، […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، مشاور تحصیلی […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
زبان کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

زبان کنکور گنبد

در کنکور سراسری، برای اینکه بتوانید رتبه زیر هزار بیاورید باید درصدتان در این درس حداقل ۵۰ درصد باشد پس […]

بدون دیدگاه می 18, 2021
روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

1.   ریاضی را موضوعی بخون ریاضی را موضوعی بخونیم به این معناست که همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید […]

بدون دیدگاه می 15, 2021
پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

شما با حجم انبوهی از درس‌ها و مطالب روبه‌رو هستید اما نگران نباشید با استفاده از فاصله‌گذاری و پیش‌خوانی می‌توانید […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

کنکور سراسری

تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

اثر فاصله‌گذاری ساده‌ترین روش برای جذب انبوه اطلاعات استفاده از اثر فاصله‌گذاری است. پژوهشگران این روش را در میان یافته‌های […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
دیدگاه‌ها

اولین نفری باشید که درباره این دوره نظر میدهید!

خوشحال میشیم نظر خودتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *