زبان کنکور گنبد

می 18, 2021

در کنکور سراسری، برای اینکه بتوانید رتبه زیر هزار بیاورید باید درصدتان در این درس حداقل ۵۰ درصد باشد پس به همین خاطر باید بین ۱۲تا ۱۵ تست را صحیح پاسخ دهید.

زبان عمومی از ۲۵ سوال تشکیل شده که به سه بخش تقسیم شده است.
۱۲ سوال مربوط به لغات و گرامر میشه، یک cloze test که ۵ سوال رو به خودش اختصاص داده و دو متن (reading) که هر کدام از آن‌ها ۴ سوال داره.
زمان پاسخگویی پیشنهادی ۲۰ دقیقه هست که به عبارتی برای هر سوال ۴۸ ثانیه زمان دارید. ضریب زبان انگلیسی در کنکور ۲ هست. درسته که این درس ضریب کمی داره اما مطمئن باشید که رسیدن به درصد بالا در آن با رعایت یک سری نکات خیلی سخت نیست و برای همین می‌تونه در نتیجه شما تاثیر گذار باشه.

آموزشگاه کنکور گنبد؟ آموزشگاه کنکور و تحصیلی سوپررسپینا در استان گلستان فعال می باشد.
آموزشگاه کنکور و تحصیلی رسپینا در حوزه های تحصیلی کنکور، آموزش و پرورش ، انتخاب رشته در استان گلستان ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، علی آباد خدمات مشاوره ارائه می دهد. مشاوره تخصص ماست.

نحوه 100 زدن زبان انگلیسی کنکور 1400  : در کل تسلط بر زبان انگلیسی یعنی اینکه:">نحوه 100 زدن زبان انگلیسی کنکور 1400  : در کل تسلط بر زبان انگلیسی یعنی اینکه:

توانایی خواندن و درک مطلب – نوشتن- فهمیدن مکالمات و صحبت کردن را داشته باشید.

25 تست زبان انگلیسی شامل کدام مباحث است؟

3 تست گرامر
7 تست لغات
5 تست کلوز تست
10 تست ریدینگ یا درک مطلب
اگر می خواهید تست های زبان را به خوبی پاسخ دهید باید لغات و گرامر را مسلط باشید .
بیشتر تست های کنکور از بخش لغات هستند ولی برای پاسخگویی به تست های ریدینگ باید گرامر قوی داشته باشی.

۲) گرامر

گرامر علاوه بر اینکه خودش بصورت مستقل تست داره، معمولا در کلوز تست‌ها هم بسیار کاربرد داره. برای یادگیری گرامر بهترین منبع خود کتاب درسی هست. شما باید تمام قواعد کتاب درسی رو به همراه تمرین‌ها ومثال‌ها مسلط باشید. خلاصه نویسی در گرامر بسیار می‌تونه فرآیند یادگیری شما رو سرعت ببخشه. پس از اینکه گرامر هر درس رو مطالعه کردید، خلاصه‌ای از اون بنویسید. با این کار بسیار سریع‌تر می‌تونید قواعد رو مرور کنید.

۳) کلوز تست (Cloze Test)

در کلوز تست با جاهای خالی مواجه می‌شید که به گونه ای طراحی شده‌اند که احساس می‌شه هر چهار گزینه می‌تونه جواب سوال باشه اما باید سعی کنید گزینه درست‌تر رو انتخاب کنید. حتما جمله بعد از جای خالی رو هم بخونید تا به فهم بهتری از موضوع برسید.

در آخرین تست از کلوز تست‌ها ، معمولا یک سوال هم از گرامر طرح می‌شه که اتفاقا جواب اکثر این تست‌ها هم گزینه‌ای است که حاوی فعل مجهوله! مهم‌ترین روشی که برای آماده کردن داوطلب برای حل کردن کلوز تست در کنکور سراسری میشه توصیه کرد این هست که هر شب یک متن کلوز تست حل کنه. بهتر است ابتدا تمامی کلوز تست‌های کنکور سراسری و آزاد را حل کنید و بعد سراغ کلوز تست‌های تالیفی برید. لغاتی که در این کلوز تست‌ها می‌بینید در حالی که براتون آشنا نیست و در کتاب درسی نیومده رو در دفترچه ای یادداشت کنید و آن‌ها رو هم بخونید و به خاطر بسپارید.

۴) ریدینگ ( Reading )

در کنکور سراسری بعد از بخش کلوز دو متن قرار داره، که هر کدام از آن‌ها ۴ سوال را به خود اختصاص داده است. شاید چالشی‌ترین قسمت زبان کنکور مربوط به این بخش میشه. چرا که تصور داوطلب‌ها این هست که زمان کافی برای پاسخگویی به این بخش وجود نداره.

در واقع این بخش بیشتر از این‌که به دانش زبانی خوبی نیاز داشته باشهد، به تکنیک‌ها و مهارت‌هایی برای سرعت بخشیدن در روند خواندن متن نیاز داره. تکنیک‌های مورد نیاز برای پاسخگویی به این بخش را به ترتیب به شما توضیح خواهم داد:

حتما این پست را بخوانید   تقویت رایتینگ برای آزمون یا زبان عمومی
۱- skimming

در ابتدای مواجهه با ریدینگ شما باید به سرعت از روی متن بخونید تا یک برداشت کلی از متن پیدا کنید. در این قسمت نگران اینکه معنی کلمه یا جمله‌ای رو نمی‌فهمید نباشید. در این روش شما عنوان‌ها، زیرعنوان‌ها، شرح تصاویر، پاراگراف اول و آخر و جمله اول هر پاراگراف رو یک دور می‌خوانید. در ریدینگ‌های زبان کنکور به طور میانگین ۲۹۱ کلمه وجود داره که حدود۱۱ کلمه جدید در آن‌هاست. رویکرد برخورد شما با این کلمات بسیار مهم است. نباید از اینکه معنی آن‌ها رو نمی‌دانید نگران شوید. فقط باید شمای کلی از متن و نوشته آن بدست بیاورید.

۲- یک دور سوالات را بخوانید

بعد از این که یک دور متن رو خواندید یک دور سوالات رو بخوانید و زیر کلمات کلیدی آن‌ها خط بکشید. معمولا اعداد، اسم‌ها، تاریخ‌ها و فعل جملات کلمات کلیدی سوال هستند. دقت کنید که فقط یک دور صورت سوالات رو بخوانید، زیرا دو بار خواندن فقط باعث این میشه که زمان رو از دست دهید. بعد از اینکه این روش رو برای متن‌های مختلف تکرار کنید برای شما راحت‌تر به نظر می‌رسه.

۳- scanning

بعد از اینکه صورت سوالات رو یک دور خواندید، باید این بار متن رو مو به مو نگاه کنید و کلمات کلیدی سوالات و یا مترادف آن‌ها رو در متن پیدا کنید و زیر آن‌ها خط بکشید. این روند را که به درستی طی کنید به راحتی می‌تونید به سوالات پاسخ دهید.

  • نکته‌ای که در این قسمت بسیار مهم هست اینه که برای پاسخ دادن به سوالات هر ریدینگ موقع تمرین زمان تعیین کنید. ابتدا سعی کنید در ۶دقیقه به آن‌ها پاسخ دهید و کم کم با پیشرفتتون این زمان رو کمتر کنید تا به ۳ دقیقه و ۳۰ ثانیه که زمان واقعی شما در کنکور برای پاسخ به آن‌هاست برسید.
توسط
admin
admin

مقالات مرتبط

اختلالات یادگیری گنبد

کنکور سراسری

اختلالات یادگیری گنبد

آیا کودک شما در مدرسه مشکل دارد، از خواندن با صدای بلند ، نوشتن مقاله یا سر و کله زدن […]

بدون دیدگاه جولای 25, 2022
مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، مشاور تحصیلی خوب گنبد، […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، مشاور تحصیلی […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، روانشناس […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

1.   ریاضی را موضوعی بخون ریاضی را موضوعی بخونیم به این معناست که همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید […]

بدون دیدگاه می 15, 2021
پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

شما با حجم انبوهی از درس‌ها و مطالب روبه‌رو هستید اما نگران نباشید با استفاده از فاصله‌گذاری و پیش‌خوانی می‌توانید […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

کنکور سراسری

تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

اثر فاصله‌گذاری ساده‌ترین روش برای جذب انبوه اطلاعات استفاده از اثر فاصله‌گذاری است. پژوهشگران این روش را در میان یافته‌های […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
دیدگاه‌ها

اولین نفری باشید که درباره این دوره نظر میدهید!

خوشحال میشیم نظر خودتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *