روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

می 15, 2021

1.   ریاضی را موضوعی بخون

ریاضی را موضوعی بخونیم به این معناست که همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید در هر یک از پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم مبحث تابع در کتاب ریاضی آورده شده است.

هنگامی که شما قصد مطالعه مبحث تابع برای کنکور را می‌گیرید باید هر ۳ مبحث تابع تدریس شده در هر سال تحصیلی را با یکدیگر مطالعه کنید. بنابراین زمانی که تصمیم به خرید یک کتاب تست می‌گیرید، بهتر است تا از همان ابتدا یک کتاب جامع برای هر سه سال تهیه کنید و از خرید کتاب های تنها مختص به هر پایه خودداری کنید.

چون اگر شما سال به سال اقدام به خرید کتاب های مرتبط با همان پایه را بکنید به این دلیل که مباحث به صورت جداگانه در این کتاب ها تدریس شده اند شما ممکن است در هنگام مطالعه به مشکل بخورید. به نظر ما خیلی بهتر است تا کتابی را که قصد دارید برای مطالعه خود تهیه کنید هر سه سال را باهم شامل شود و به عبارتی جامع باشد تا به شما این امکان را بدهد که هنگام مطالعه خود به یکباره پکیج تابع را بخوانید و پرونده آن را ببندید.

2.   بعد از مطالعه تست بزنید

نکته دوم که در زمینه روش مطالعه درس ریاضی کنکور به عنوان مشاور کنکور به شما می‌گوییم این است که بچه‌ها خواهش می‌کنم در هنگام مطالعه یک مبحث ریاضی برای مثال مبحث تابع، هنگامی که درسنامه آن را به خوبی مطالعه کردید بروید و تست های آن موضوع را همان لحظه بزنید و پس از زدن چند تا تست سپس به سراغ مطالعه مبحث بعدی از تابع بروید. کار اشتباهی که من دیدم دانش‌آموزان انجام می دهند این است که یک یا دو روز را صرف مطالعه مبحث تابع می‌کنند، سپس روزهای بعد اقدام به زدن تست های مرتبط با آن می نماید که این یک کار کاملاً اشتباه است. هر مبحثی را که می خوانید همان لحظه تست هایش را بزنید و به هر تستی هم که غلط پاسخ دادید آن را مارک دار کنید که بعدا دوباره به مطالعه آن بپردازید.

3.   تست ها رو در چند مرحله بزن

سومین نکته در روش مطالعه درس ریاضی کنکور این است که تست ها را در چند مرحله بزنیم، بگذارید تا معنای این حرف را با یک مثال ساده برایتان واضح تر کنم؛  برای مثال اگر مبحث تابع ۲۰۰ تا تست دارد شما قرار نیست تمام این ۲۰۰ تا تست را پس از مطالعه درسنامه بزنید.

شما باید این ۲۰۰ تا تست را در طول سال به صورت قسمت قسمت و بخش بندی شده حل کنید. در واقع شما پس از اینکه هر مبحث را برای کنکور مطالعه کردید برای مثال همان تابع را شما باید تست های مرتبط به آن را همان روز، پس فردا، هفته بعد و یا ماه‌های بعد نیز بزنید و به این صورت نیست که پس از یک بار تست زدن به طور کلی آن را کنار بگذارید، بلکه باید تست های مرتبط با آن را در چند مرحله حل کنید تا بهتر در ذهنتان ثبت شود. اگر شما به یکباره تمامی تست های مرتبط با یک مبحث را بزنید درست است که در کوتاه مدت در آن مبحث عالی خواهید شد اما این نکته را فراموش نکنید که در دراز مدت اگر به سراغ آن نروید منحنی فراموشی شما شیب نزولی می‌گیرد و شما همه مطالب را فراموش خواهید کرد.

البته بگذارید تا این نکته را نیز بگوییم که ما قرار است در آینده در خصوص آموزش تست زنی کنکور نیز مقالات و کلیپ‌های آموزشی بیشتری منتشر کنیم پس اگر دوست دارید در این زمینه ها بهتر عمل کنید خواندن مقالات و دیدن کلیپ های آموزشی ما می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

توسط
admin
admin

مقالات مرتبط

اختلالات یادگیری گنبد

کنکور سراسری

اختلالات یادگیری گنبد

آیا کودک شما در مدرسه مشکل دارد، از خواندن با صدای بلند ، نوشتن مقاله یا سر و کله زدن […]

بدون دیدگاه جولای 25, 2022
مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، مشاور تحصیلی خوب گنبد، […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، مشاور تحصیلی […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، روانشناس […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
زبان کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

زبان کنکور گنبد

در کنکور سراسری، برای اینکه بتوانید رتبه زیر هزار بیاورید باید درصدتان در این درس حداقل ۵۰ درصد باشد پس […]

بدون دیدگاه می 18, 2021
پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

شما با حجم انبوهی از درس‌ها و مطالب روبه‌رو هستید اما نگران نباشید با استفاده از فاصله‌گذاری و پیش‌خوانی می‌توانید […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

کنکور سراسری

تکنیک‌های مطالعه ؟ کنکور گنبد

اثر فاصله‌گذاری ساده‌ترین روش برای جذب انبوه اطلاعات استفاده از اثر فاصله‌گذاری است. پژوهشگران این روش را در میان یافته‌های […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
دیدگاه‌ها

اولین نفری باشید که درباره این دوره نظر میدهید!

خوشحال میشیم نظر خودتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *