توصیه هایی برای روز و شب قبل از کنکور و روز کنکور؟ گنبد

آوریل 27, 2021

ساعات پایانی باقی مانده تا شروع آزمون سراسری از اهمیت زیادی برخوردار است و ارتباط مستقیم با نحوه عملکرد داوطلبانی دارد که بعد از چندین ماه تلاش و کوشش می خواهند با حضور در جلسه کنکور نتیجه زحمات خود را بگیرند.

عمل به توصیه های مشاوران برتر کنکور برای روز و شب قبل از کنکور و روز کنکور، باعث می شود تا بتوانید به بهترین نحو از توانایی های خود استفاده کنید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که عدم رعایت همین توصیه ها و حتی کوچک ترین اشتباه در لحظات آخر ممکن است تاثیر بدی در نتیجه شما داشته باشد.

آموزشگاه کنکور گنبد؟ آموزشگاه کنکور و تحصیلی سوپررسپینا در استان گلستان فعال می باشد.

توصیه اکثر مشاوران در روز قبل از کنکور سراسری این است که داوطلبان به هیچ وجه به مطالعه نپردازند و استراحت کنند و یا به همراه خانواده به تفریح بپردازند. این توصیه برای همة داوطلبان صدق نمی‌ کند. آن‌ دسته از داوطلبانی که اگر روز قبل از کنکور به مطالعه نپردازند، دچار استرس می‌شوند، می‌ توانند همچنان به برنامه مرور سریع ادامه دهند و این کار را تا قبل از پایان روز ادامه دهند.

درصورت امکان، روز قبل از کنکور، به حوزة برگزاری کنکور خود مراجعه کنید و تمامی مسیرهای منتهی به حوزه را بررسی نمایید تا صبح روز آزمون سراسری درصورت ترافیک یا هر مسئلة دیگر، با مشکل مواجه نشوید.

در انتهای روز حتماً وسایل مورد نیاز برای آزمون را آماده نمایید. مداد، پاک کن، تراش، خودکار آبی (برای حل سؤالات در چرک‌ نویس)، کارت داوطلبی، سنجاق جهت الصاق کارت داوطلبی، کارت شناسایی جهت احراز هویت شما در حوزه توسط مسئولین حوزه و …

حتماً به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایید که قبل از ساعت 23:00 در رخت‌خواب باشید. توصیه می‌شود قبل از خواب با آب گرم استحمام نمایید، زیرا حمام آب گرم باعث پایین آمدن دمای بدن، احساس آرامش و خواب آلودگی می شود و به راحتی به‌ خواب می روید.

هرگز برای خوابیدن به ذهن خود فشار نیاورید. در جای خود دراز بکشید، چشمانتان را بسته و خود را در جلسه کنکور تجسم کنید که همه چیز بر وفق مراد شما پیش می‌ رود.

اگر شب قبل خواب خوبی نداشتید اصلاً نگران نباشید، بدن شما تا چند ساعت در برابر بی‌خوابی مقاوم بوده و قطعاً تأثیر زیادی در آزمون شما نخواهد داشت. اما برای اطمینان یک نوشیدنی انرژی زا (ترجیحاً HYPE) تهیه کنید و در جلسه آزمون با خود همراه داشته باشید تا درصورت احساس کسالت و خواب آلودگی جرعه جرعه آن ‌را بنوشید.

صبح روز کنکور حتماً به موقع از خواب بیدار شده تا دچار استرس نشوید. صبحانه را فراموش نکنید. حتماً یک صبحانه مقوی و در عین حال سبک میل کنید و حتماً یک ماده قندی طبیعی مثل خرما و یک بطری آب آشامیدنی برای جلسة آزمون با خود همراه داشته باشید.

سعی کنید زودتر از منزل خارج شوید تا در صورت امکان بخشی از مسیر منزل تا حوزه را پیاده روی کنید. مطمئن باشید ورزش تأثیر زیادی در شادابی شما در جلسة آزمون خواهد داشت.

در حوزة آزمون از صحبت کردن در مورد مسائل درسی با سایر دوستان خود پرهیز کرده و از افرادی که به شما استرس منتقل می‌کنند، دوری کنید.

  1. سعی کنید کاملاً با آرامش رفتار کنید و اگر در درون خود احساس آرامش نمی‌کنید، نقش آدم‌های آرام را ایفا کنید و وانمود کنید که آرام هستید. خواهید دید که رفته رفته آرامش به شما بازخواهد گشت.
  2. حتماً آزمون را با یاد و نام خداوند متعال آغاز نمایید و در همه حال به او توکّل کنید زیرا صلاح شما در خواست خداوند است. این کار در آرامش شما به طرز خارق‌العاده‌ای تأثیر دارد.
  3. قبل از شروع آزمون این اصل مهم را فراموش نکنید که شما هدف خود را دارید و برای دستیابی به هدفتان قرار نیست به همة سؤالات پاسخ دهید و خود را برای پاسخ ندادن به تعدادی از سؤالات باتوجه به هدف‌ گذاری خود در آزمون‌های آزمایشی آماده کنید.
  4. در صورتی که آزمون سخت تر از حد تصور شما بود، کنترل خود را از دست نداده و از حداقل سؤالی که برای خود مشخص کرده بودید کم کنید. این جمله را همواره با خود تکرار کنید که آزمون اگر سخت است، برای همه سخت است!
  5. حتماً قبل از اینکه احساس خستگی به شما دست دهد، استراحت کنید، کمی آب بنوشید و در صورت نیاز از ماده قندی استفاده کنید. به طور کلی قبل از هر دو درس عمومی و قبل از هر درس اختصاصی به آزمون خود وقفه‌ای داده و طبق روالی که گفته شد، استراحت کنید.
  • توصیه می‌ شود حتماً زمان شروع هر درس را با توجه به زمانبندی درج شده روی دفترچه سؤالات در ابتدای آن درس در بالای صفحه یادداشت کنید تا مدیریت زمان از دستتان خارج نشود.
  1. 10% از زمان هر درس را کم کرده و در انتها زمانی را به مرور و چک کردن پاسخ برگ اختصاص دهید و سعی کنید پاسخ‌ها را سؤال به سؤال یا هر 5 سؤال یک بار در پاسخ برگ وارد کنید. هر 10 سؤال یک بار پاسخ برگ خود را چک کرده که اشتباهی گزینه‌ها را وارد نکرده باشید.
  2. کنار سؤالاتی که شک دارید علامت دایره قرار دهید و از آن‌ها عبور کنید تا در زمان مرور به آن‌ها فکر کنید. فراموش نکنید ممکن است به طور مثال شما از 100% سؤالات، تنها 40% را شک داشته باشید یا پاسخ آن‌ها را ندانید. پس هرگز به خاطر آن 40% سؤالات شک دار و … ، 60% مابقی را ضایع نکنید.
توسط
admin
admin

مقالات مرتبط

اختلالات یادگیری گنبد

کنکور سراسری

اختلالات یادگیری گنبد

آیا کودک شما در مدرسه مشکل دارد، از خواندن با صدای بلند ، نوشتن مقاله یا سر و کله زدن […]

بدون دیدگاه جولای 25, 2022
مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی خوب گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، مشاور تحصیلی خوب گنبد، […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مشاور تحصیلی و کنکور گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، مشاور تحصیلی […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

مرکز مشاوره گنبد

مشاوره تلفنی ، مشاوره تلفنی در روانشناس در گنبد کاووس نوروفیدبک ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، روانشناس […]

بدون دیدگاه جولای 20, 2022
زبان کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

زبان کنکور گنبد

در کنکور سراسری، برای اینکه بتوانید رتبه زیر هزار بیاورید باید درصدتان در این درس حداقل ۵۰ درصد باشد پس […]

بدون دیدگاه می 18, 2021
روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

روش مطالعه درس ریاضی کنکور ؟ گنبد

1.   ریاضی را موضوعی بخون ریاضی را موضوعی بخونیم به این معناست که همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید […]

بدون دیدگاه می 15, 2021
پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

مشاوره تحصیلی و موفقیت

پیش‌خوانی؟کنکور گنبد

شما با حجم انبوهی از درس‌ها و مطالب روبه‌رو هستید اما نگران نباشید با استفاده از فاصله‌گذاری و پیش‌خوانی می‌توانید […]

بدون دیدگاه می 12, 2021
دیدگاه‌ها

اولین نفری باشید که درباره این دوره نظر میدهید!

خوشحال میشیم نظر خودتان را برای ما بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *